Puchar jest nasz! Ponowne zwycięstwo piłkarzy PKP CARGO SERVICE

24 Czerwca, 12:07

Drużna PKP CARGO SERVICE przy wsparciu Wiceprezesa Zarządu Zbigniewa Prusa ponownie sięgnęła po najwyższe trofeum! Nasi Pracownicy po raz kolejny na I miejscu w XXV Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Prezesa PKP S.A. i Prezydenta ZZMK w Polsce.

Turniej odbył się w dniach 20-21.06 b.r. w Iławie i jak w poprzednich latach dostarczył niemałych emocji. PKP CARGO SERVICE było dumnie reprezentowane przez drużynę w składzie:

- Jakub Zimnal (K) - Piotr Uberman (BR) - Mayki Cieśla
- Krzysztof Hajduga - Kamil Ciszkowski - Marcin Lach
- Daniel Lach - Krzysztof Majewski - Patryk Kucharz
- Krzysztof Skamaj - Jakub Stefaniak - Kamil Skoczylas
- Kamil Szpiech - Daniel Stefański - Michał Mańka
- Bartłomiej Gilewski - Wojciech Bugajski - Sebastian Rusek
- Jacek Chmielarski - Dariusz Wrzoskiewicz  

 

I i II dzień zmagań
„Na rozgrzewkę” reprezentacja PKP CARGO SERVICE rozegrała spotkanie z drużyną z Czech kończąc je wynikiem 2:0. Następnym przeciwnikiem był zeszłoroczny finalista Turnieju, tym razem pod nazwą CT Katowice, z którym nasza drużyna odniosła pewne zwycięstwo wynikiem 4:1. Podobnie zakończył się mecz z CT Tarnowskie Góry. Dzięki tym rezultatom wyszliśmy z grupy na mocnej pozycji z bilansem 10 strzelonych i 2 straconych bramek. W drodze do półfinału drużyna PKP CARGO SERVICE miażdżącą przewagą 7:0 pokonała WKD Grodzisk Mazowiecki, a następnie po zaciętej walce Koleje Wielkopolskie wynikiem 2:0. W półfinale w pełnym ciekawych zwrotów akcji meczu pokonaliśmy wynikiem 7:0 drużynę PR Poznań.

Wielki Finał
PKP CARGO SERVICE w finale spotkała się z drużyną IC Gdynia. To był mecz o wszystko i dosłownie o każdy centymetr boiska. Walka godna wielkiego finału! Po faulu na zawodniku PKP CARGO SERVICE sędzia odgwizdał rzut karny, który ustalił wysuwający nas na prowadzenie wynik 1:0. Ciekawe akcje i pełne zaangażowanie naszych piłkarzy doprowadziły w końcu do zdobycia kolejnej bramki. Wynik 2:0 przypieczętował ogromną przewagę drużyny PKP CARGO SERVICE, która już do samego końca nie ustąpiła pola przeciwnikowi.

Reprezentacja PKP CARGO SERVICE zwycięsko zakończyła Turniej z bilansem 28 zdobytych bramek oraz 2 straconych. Wśród najskuteczniejszych strzelców Drużyny znaleźli się: p. Marcin Lach – 10 bramek (który zdobył również tytuł Króla Strzelców całego Turnieju), p. Jakub Stefaniak – 9 bramek oraz p. Patryk Kucharz – 4 bramki.

Wszystkim zawodnikom PKP CARGO SERVICE gratulujemy drugiego historycznego złota i sportowej postawy!