Przedstawiciele PKP CARGO SERVICE na II Seminarium Naukowo-Technicznym "Bocznice i terminale w kolejowych łańcuchach dostaw"

27 Marca, 11:03

W dniach 23 i 24 marca br. w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej odbyło się II Seminarium Naukowo-Techniczne "Bocznice i terminale w kolejowych łańcuchach dostaw". PKP Cargo Service sp. z o.o. reprezentowali: Wiceprezes Zarządu, Zbigniew Prus oraz Zastępca Dyrektora Biura Sprzedaży, Łukasz Łosoń.

Prezes Zbigniew Prus przedstawił referat "Zastosowanie outsourcingu w obsłudze bocznicy kolejowej na przykładzie działalności PKP CARGO SERVICE sp. z o.o.". Natomiast dyrektor Łukasz Łosoń przybliżył "Uwarunkowania i zalety tworzenia terminali intermodalnych w sąsiedztwie lokalnych stref przemysłowo-usługowych".

Druga edycja Seminarium to dwa dni prelekcji oraz dyskusji panelowych, podczas których omawiane były m.in. zagadnienia dotyczące uregulowań prawnych funkcjonowania bocznic kolejowych i terminali, bezpieczeństwa ruchu kolejowego, a także przygotowania zawodowego i szkolenia personelu obsługującego bocznice i terminale.

Ze względu na fakt, że kolej to dynamicznie rozwijający się, bezpieczny, nowoczesny i ekologiczny rodzaj transportu, na tegorocznym Seminarium poruszono również tematy takie jak:

  • Znaczenie polityki transportowej dla transformacji energetycznej,
  • Systemy IT oraz innowacyjne rozwiązania w optymalizacji pracy terminali i przewozów intermodalnych,
  • Elementy zielonej logistyki w łańcuchach transportowych, wykorzystujących transport kolejowy.