XXV Otwarte Mistrzostwa Polski Kolejarzy w halowej piłce nożnej - mamy puchar!

W dniach 05 – 07 grudnia w Wągrowcu na terenie hali Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się XXV OTWARTE MISTRZOSTWA POLSKI KOLEJARZY W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ W KAT. OPEN.

Drużyna PKP CARGO SERVICE wspaniale zadebiutowała podczas tego sportowego wydarzeniu dzielnie walcząc o podium z pięcioma innymi zespołami Kolejarzy z całej Polski. Turniej został rozegrany w systemie grupowym „każdy z każdym”, co miało wyłonić najlepszy zespół. Każda z drużyn miała do rozegrania 5 meczów zgodnie z przepisami PZPN obowiązującymi dla piłki nożnej halowej, gdzie czas trwania gry wynosi 2x10 minut. Nasza drużyna zaliczyła zaledwie jedną porażkę, poza tym 2 remisy oraz 3 zwycięstwa, co pozwoliło ostatecznie uplasować się na 3 miejscu. Osiągnięty wynik jest dla nas wielkim sukcesem. Poza tym że był to debiut PKP CARGO SERVICE w Mistrzostwach Polski, to jeszcze nasi zawodnicy wykazali się ogromnym zgraniem i współpracą przy najkrótszym stażu wspólnego grania. Pozostałe drużyny grają razem nawet już kilka lat. Poza grą zespołową, został również doceniony i wyróżniony jeden z naszych zawodników, Patryk Kucharz, który otrzymał wyróżnienie króla strzelców. Do zdobycia jeszcze wyższego, drugiego, miejsca zabrakło naszej reprezentacji naprawdę niewiele. Po zaciętym, wyrównanym meczu z drużyną PKP LHS rywalowi udało się zdobyć gola na wagę 2 miejsca w 19:40 minucie, czego efektem mecz zakończył się wynikiem 2:2.
 
Drużyna PKP CARGO SERVICE w składzie: Dariusz Serafinowski w bramce, Marcin Małek, Mateusz Jakubczyk, Wojciech Bugajski, Patryk Kucharz, Maciej Szczotka, Kamil Szpiech, Michał Mańka, Jakub Stefaniak i Krzysztof Pierchała w roli kapitana.
 
Jak relacjonuje organizator, tegoroczne Mistrzostwa były na bardzo wysokim poziomie. Pan Leszek Mielcarek podkreśla, że przyczynił się również do tego udział naszej drużyny z niewątpliwie najlepszym strzelcem, Patrykiem Kucharzem, który w uznaniu organizatorów i prowadzących mecze sędziów był również pretendentem do miana najlepszego zawodnika. Według organizatora, drużyna PKP CARGO SERVICE wniosła wiele pozytywów swoim zachowanie nie tylko na parkiecie a także po nim - serdeczność i koleżeństwo mieli wypisane na twarzach.
 
Serdecznie gratulujemy wyników oraz dziękujemy zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów.