WYRÓŻNIENIE ZA INNOWACYJNOŚĆ DLA PKP CARGO SERVICE

W dniach od 30 marca do 1 kwietnia odbyły się kolejne już Targi RailTech Europe 2021, na których od lat przedstawiane są trendy i innowacje w branży kolejowej. Targi, które po raz pierwszy zostały zorganizowane w 1997 roku, uważane są za jedne z największych tego typu wydarzeń branżowych.

Tegoroczna edycja przyniosła wyróżnienie dla naszej firmy. Współpraca trzech firm: PKP CARGO SERVICE, Replika i 3M została zauważona i doceniona. Wśród firm konkurujących w kategorii innowacyjności dotyczącej taboru („Rolling Stock”), to właśnie nasz projekt  - ZNAKOWANIE TABORU FOLIAMI ODBLASKOWYMI - mającego na celu zwiększenie widoczności taboru w nocy, w miejscach 
o ograniczonej widoczności, okazał się najlepszy i otrzymał wyróżnienie. 

Oklejanie pojazdów stanowi doskonałą alternatywę do ich malowania. We współpracy z firmą 3M od 2019 r. wykonujemy konturowe znakowanie pojazdów, odblaskowe opisy i oznaczenia na lokomotywach PKP CARGO SERVICE oraz odblaskowe oznaczenia na wagonach towarowych. Początkowo oklejaliśmy tylko lokomotywy, ale pozytywna współpraca oraz wymierna poprawa bezpieczeństwa, spowodowały podjęcie decyzji o okoleniu także wagonów. Dodatkowo, w kwestiach bezpieczeństwa, podjęliśmy prace polegające na foliowaniu szyb w kabinach pojazdów trakcyjnych tak, by ograniczyć negatywne skutki promieniowania słonecznego poprzez eliminację efektu oślepienia.

Pozytywne efekty w zakresie zwiększenia bezpieczeństwa jakie można osiągnąć oklejając w ten sposób tabor, doskonale pokazuje materiał video, dostępny poniżejOdblaskowe oznaczenia stosowane na taborze wymiernie zwiększają bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych, zwracając uwagę innych użytkowników dróg na poruszający się obiekt. Zmniejsza to ryzyko wypadków na przejazdach kolejowych – kierowcy pojazdów drogowych mają dłuższy czas na reakcję i podjęcie odpowiednich decyzji. Ułatwia to także identyfikację taboru w trakcie przejazdów pociągów na liniach kolejowych oraz w czasie realizacji prac manewrowych na bocznicach kolejowych. 

   

źródło: materiały własne oraz RailTech.com