PKP CARGO SERVICE debiutuje w Poland Business Run

Inicjatywa Poland Business Run została podjęta w 2012 roku, kiedy to po raz pierwszy odbył się w Krakowie charytatywny bieg. W kolejnych latach projekt się rozrasta i dołączają kolejne miasta. W 203 roku na liście pojawiają się Poznań i Katowice, następnie Łódź i Warszawa, później Wrocław, dalej Gdańsk, w 2017 roku dołącza do grona miast Lublin, a rok później Rzeszów. Organizatorzy wprowadzają także górską odsłonę biegu pod nazwą Janosik Business Run.

W tym roku nasi pracownicy w ramach silnej Grupy PKP CARGO (ok 21 drużyn) również postanowili zasilić szeregi biegaczy i dołożyć swoją cegiełkę na szlachetny cel, uczestnicząc w katowickiej edycji biegu. Założeniem całej akcji jest kompleksowa oraz profesjonalna pomoc osobom z niepełnosprawnościami narządu ruchu, pomoc w ich aktywizacji oraz niwelowanie barier społecznych a także pomoc osobom zagrożonym amputacją.

Kilka faktów dotyczących tegorocznej edycji Poland Business Run:
  • Liczba zgłoszonych biegaczy w całej Polsce - 29 160 uczestników (ok 30% więcej niż w zeszłym roku). 
  • Łączna kwota brutto zebrana z opłat startowych 2 146 203 zł.
  • Dystans do pokonania 3,4 – 4,0 km (w zależności od miasta).
    

źródło: materiały własne oraz https://katowice.naszemiasto.pl/katowice-business-run-2019-ponad-4-tys-biegaczy-na-starcie/ar/c2-7329267https://polandbusinessrun.pl