Pierwsza kobieta w PKP CARGO SERVICE na stanowisku „maszynista” !

24 listopada 2014 r., w siedzibie Biura ds. Bocznic i Przewozów PKP CARGO SERVICE sp. z o.o. w Katowicach Prezes Zarządu Spółki wręczył grupie pracowników „Świadectwa Uzupełniające Maszynisty”, dopuszczające tym samym do pracy na stanowisku „maszynista pojazdów trakcyjnych”. Miło nam podkreślić, że wśród 6-ciu pracowników pomyślnie kończących długotrwały proces szkolenia jest jedna kobieta (będąca jedną z pierwszych kobiet pracujących na tym stanowisku w Polsce oraz pierwszą w Grupie PKP CARGO Logistics).

Uprawnienia do pracy na stanowisku maszynisty uzyskuje się dwuetapowo: po ukończeniu kursu na „licencję maszynisty”, należy odbyć specjalistycznie dedykowane szkolenie, celem uzyskania „świadectwa maszynisty”.

Rekrutacja dużej grupy kandydatów miała miejsce w pierwszej połowie 2012 r. Na uwagę zasługuje fakt, że dokonano jej pośród osób bezrobotnych, zarejestrowanych w kilku Urzędach Pracy, nie posiadających żadnego doświadczenia w pracy na kolei. Po udzieleniu gwarancji zatrudnienia przez Spółkę PKP CARGO SERVICE, kursy na licencję maszynisty odbyły się przy ich finansowaniu przez Urzędy Pracy. Drugi etap szkolenia nowych maszynistów w PKP CARGO SERVICE sp. z o.o. rozpoczęto w połowie 2013 r., i zostało pomyślnie zakończone egzaminem w dniu 12.11.2014 r.
Pani Ewa Stawowska jako pierwsza kobieta w Spółce odbiera „Świadectwo Uzupełniające Maszynisty”.\

Cała szóstka z uprawnieniami do pracy na stanowisku „maszynista pojazdów trakcyjnych”. 


Pierwsza odprawa służbowa nowych pracowników w PKP CARGO SERVICE z udziałem Prezesa Zarządu p. Franciszka Kostrzewy oraz Członka Zarządu p. Piotra Rojewskiego.