INDUSTRIADA 2020

W ostatni weekend września odbyła się 11. już edycja Industriady – wielkiego święta Szlaku Zabytków Techniki i największego festiwalu dziedzictwa przemysłowego. Wydarzenie miało swoje odsłony na terenie całego Śląska, a nasza Spółka miała przyjemność zagościć w jednym z 34 punktów, które zostały udostępnione zwiedzającym. Nasza Spółka została zaproszona do współuczestnictwa w wydarzeniu za sprawą wystawianej przy Muzeum Energetyki w Łaziskach na terenie należącym do TAURON Wytwarzanie, Elektrowni Łaziska zmodernizowanej lokomotywy spalinowej typu SM42.

Goście Industriady mogli zobaczyć, dotknąć, a nawet wejść na pokład lokomotywy PKP CARGO SERVICE. Nasz pracownik był cały czas dostępny na miejscu i pokazywał wszystkim chętnym jakie to uczucie znaleźć się na takiej maszynie. Wyjątkowo gratką dla fanów kolejnictwa mógł okazać się również fakt, że przygotowana na to wydarzenie lokomotywa jest sterowana zdalnie.

Co roku, Industriada przyciąga ogromną liczbę odwiedzających, chcących przekonać się na własne oczy jak przeplata się historia i tradycja z zamiłowaniem do ciężkiego przemysłu, jaki nierozerwalnie związany jest ze Śląskiem.

Jak to wyglądało w tym roku?